Mieszkanie od dewelopera jako inwestycja finansowa

06 / 09 / 2021
Mieszkanie od dewelopera jako inwestycja finansowa

Zabezpieczenie na przyszłość i stałe przychody związane z wynajmem mieszkania – takie argumenty najczęściej podają inwestorzy, nabywający nieruchomości przeznaczone pod wynajem. Częstym ich wyborem są nowe mieszkania od dewelopera. Dlaczego warto wybrać lokal od dewelopera myśląc o wynajmie? Czy na wynajmie mieszkania faktycznie można zarobić? Odpowiadamy na te i inne pytania, związanie z inwestycją w mieszkanie od dewelopera.

Zalety nowego mieszkania od dewelopera

Planując zakup mieszkania pod wynajem, można wybrać pomiędzy rynkiem pierwotnym, a rynkiem wtórnym. Mieszkania z rynku pierwotnego mieszczą się w nowych, pachnących świeżością budynkach. Nowe lokale są w doskonałym stanie technicznym i można zakładać, że przez długie lata nie będą wymagały remontu. Choć często znajdują się w bardziej odległych od centrum dzielnicach lub wręcz na terenach podmiejskich, przyciągają licznych zainteresowanych. Taka lokalizacja ma bowiem także zalety. Należą do nich spokojniejszy ruch uliczny, bliskość zieleni i terenów rekreacyjnych oraz samowystarczalność nowych osiedli. 

Lokale z rynku wtórnego często kuszą atrakcyjną lokalizacją. Znajdują się one zazwyczaj na osiedlach położonych bliżej centralnych dzielnic miasta. Niekiedy również ich cena wydaje się być korzystna. Jednak rozważając ulokowanie w nich oszczędności, warto przed zakupem wnikliwie przyjrzeć się temu, w jakim są stanie technicznym.

Czy wynajem mieszkania do sposób na zarabianie?

Na podstawie analizy sprzedaży mieszkań w Szczecinie oraz innych miastach, zauważyć można rosnące zainteresowanie lokalami od dewelopera jako formą inwestycji finansowej. Opłacalność przedsięwzięcia jest jednak zależna od wielu czynników, do których należą między innymi właściwy wybór mieszkania oraz dobór lokatorów. Niektóre źródła podają, że na wynajmie mieszkania zarobić można około 4-5% wartości inwestycji rocznie.  

Czy zakup mieszkania jest dobrą inwestycją finansową?

Zakup nowego mieszkania pod wynajem może stanowić dobrą inwestycję, jeśli zostanie poprzedzony dogłębną analizą rynku. Po rozpoznaniu zainteresowania wynajmem w okolicy, może stać się sposobem na zasilanie domowego budżetu o stałe, comiesięczne przychody. Oprócz tego mieszkanie od dewelopera stanowić może także zabezpieczenie na przyszłość. Ceny nieruchomości bowiem w ostatnich latach nieustannie pną się w górę i nic nie zapowiada, aby sytuacja ta miała się zmienić. 

Mieszkanie od dewelopera to warty rozważenia sposób ulokowania oszczędności. Wynajem lokalu może dostarczać stałych zysków, a sama nieruchomość może być traktowana również jako zabezpieczenie finansowe. 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej