Kiedy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

22 / 12 / 2021
Kiedy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Najczęściej wiąże się z zaciągnięciem długoterminowego kredytu, który będziesz spłacać przez wiele lat. Z tego powodu zanim wybierzesz swoje nowe cztery kąty, warto poświęcić trochę czasu na gruntowne rozeznanie rynku nieruchomości oraz rozpoznanie i określenie potrzeb oraz oczekiwań wszystkich członków Twojej rodziny. W ten sposób unikniesz ewentualnego rozczarowania i będziesz mieć pewność, że nowe lokum spełni wszystkie Wasze wymogi.


Dla kogo mieszkanie z ogródkiem będzie idealnym rozwiązaniem?


Mieszkania oferowane przez deweloperów różnią się metrażem, rozplanowaniem oraz tym, na którym piętrze są położone. Mieszkania umiejscowione na parterze najczęściej posiadają prywatne ogródki. Jeżeli nie wiesz, czy taka opcja będzie dla Ciebie dobra, pokrótce przedstawimy, jakie są największe zalety mieszkania z ogródkiem:


1. Własny ogródek to dodatkowa prywatna przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie możesz zorganizować strefę relaksu, wystawiając do niego zestaw wypoczynkowy, rozwieszając hamak, czy ustawiając leżaki.

2. To miejsce, w którym Ty i Twoi najbliżsi będą mieli szansę na rozwijanie swoich ogrodniczych pasji. Możesz w nim uprawiać różne roślin – ozdobne, warzywa, owoce i zioła.

3. Kiedy na zewnątrz jest ciepło, ogródek staje się przedłużeniem mieszkania, powiększając jego metraż. Można w nim jeść wspólne posiłki z rodziną, urządzać spotkania towarzyskie i grille, uciąć sobie poobiednią drzemkę, poczytać książkę czy pobawić się z dziećmi.

4. To dodatkowa przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie swobodnie i bezpiecznie mogą bawić się dzieci. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przebywają na dworze wystarczająco długo, co jest istotne dla ich prawidłowego i zdrowego rozwoju.

5. Jeżeli jesteś właścicielem psa, z pewnością docenisz własny ogródek. Twój pupil będzie mógł w nim załatwić swoje potrzeby, kiedy nie masz czasu wyjść z nim na spacer. Własny teren zielony da mu również możliwość wybiegania się i wykazania w roli obrońcy domu.


Mieszkanie z ogródkiem jest więc doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, chcą realizować swoje pasje ogrodnicze, mają dzieci lub zwierzęta, a przy tym nie przeszkadza im parterowe położenie takiego lokalu.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej