Jak wybrać dobrego dewelopera?

15 / 09 / 2022
Jak wybrać dobrego dewelopera?

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, musimy wybrać dewelopera, który oferuje oddane do użytku domy lub mieszkania bądź mające dopiero powstać nieruchomości. Wybór dewelopera jest bardzo trudny. Decyzji o podpisaniu umowy nie powinniśmy podejmować pod wpływem impulsu. Warto zrobić dokładny reserch i wybrać dewelopera, który zaoferuje nam idealnie dopasowaną do naszych potrzeb nieruchomość.

Kryteria wyboru dewelopera

Wybór dewelopera powinien uwzględniać przede wszystkim jego doświadczenie. Choć początkujący inwestorzy nie powinni być przez nas od razu skreślani, to warto poszukać dewelopera, który może pochwalić się udanymi realizacjami. Dzięki temu nie tylko poznamy opinie na temat jego pracy, ale także będziemy mogli bliżej przyjrzeć się jej efektom. Możliwość obejrzenia wzniesionych przez dewelopera budynków wielomieszkaniowych lub domów jednorodzinnych pozwala wiele dowiedzieć się na temat jego pracy. Możemy m.in. zapoznać się ze stylem architektonicznym nieruchomości, co jest ważne, jeżeli inwestycja, której częścią ma być nasz dom lub mieszkanie, jest dopiero w początkowej fazie realizacji. Nie mniej ważna jest nieposzlakowana opinia dewelopera. Nietrudno znaleźć opinie o danej firmie, dlatego możemy sprawdzić, czy np. deweloper nie ma problemu z dotrzymywaniem terminu oddania nieruchomości do użytkowania.

Czy lokalizacja nieruchomości powinna mieć wpływ na wybór dewelopera?

Deweloperzy często działają na określonym terenie, dlatego warto wcześniej zapoznać się z lokalizacją oddanych do użytkowania budynków oraz poznać plany dewelopera, które dotyczą nowych inwestycji. Dobry deweloper wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, oferując domy i mieszkania w dobrze przemyślanej lokalizacji np. na terenach podmiejskich, które pozwalają zamieszkiwać w cichej i spokojnej okolicy.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej