Wybieramy mieszkanie dla osoby aktywnej. Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

01 / 07 / 2021
Wybieramy mieszkanie dla osoby aktywnej. Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Poszukując idealnego mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z najbardziej istotnych jest prowadzony tryb życia. Osoby aktywne fizycznie z pewnością docenią nieruchomości znajdujące się w pobliżu terenów rekreacyjnych. Podpowiadamy, na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla osoby aktywnej.


Jak wybrać mieszkanie dla osoby aktywnej?


Styl życia definiuje to, w jaki sposób spędzamy czas wolny. Planując zakup mieszkania, warto zwrócić uwagę na to, aby sprzyjało ono wszelkim aktywnościom przyszłych lokatorów. Do najważniejszych czynników, które trzeba uwzględnić, należą lokalizacja, układ pomieszczeń oraz możliwość wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na różnego rodzaju sprzęt i akcesoria. 


Lokalizacja – blisko zieleni czy w centrum miasta?


To, jaka lokalizacja najbardziej będzie odpowiadać osobom aktywnym, zależy od tego, jaki rodzaj aktywności najczęściej podejmują. W przypadku miłośników spędzania czasu na łonie natury dobrym wyborem będą nowe osiedla pod Szczecinem, znajdujące się w pobliżu terenów rekreacyjnych. Mieszkania na obrzeżach miasta doskonale nadawać się będą dla osób, które chcą jeszcze po godzinach pracy znaleźć czas na rower, jogging lub spacer. Dzięki temu ich aktywność nie będzie musiała ograniczać się do weekendów. 

Wiele osób regularnie podejmuje także aktywności fizyczne wymagające dostępu do dobrze wyposażonych obiektów sportowych. Na szczęście siłownie, kluby fitness czy szkoły tańca zlokalizowane są nie tylko w centrum miasta. Coraz więcej tego typu obiektów sportowych pojawia się właśnie w pobliżu nowych, dynamicznie rozwijających się osiedli na obrzeżach Szczecina. 


Układ pomieszczeń i dodatkowa przestrzeń


Ważną kwestią, którą należy uwzględnić przed zakupem mieszkania, jest układ pomieszczeń. Powinien on umożliwiać wygodne funkcjonowanie wszystkim lokatorom, niezależnie od tego, czy będzie to lokal dla singla, dla pary czy dla rodziny z dziećmi. Warto zwrócić uwagę na to, czy rozkład pomieszczeń pozwala na zorganizowanie przestrzeni do ćwiczeń, takich jak rozciąganie, joga czy ćwiczenia siłowe. Znacznie łatwiej zmobilizować się do treningów w odpowiednio przygotowanym miejscu, gwarantującym odosobnienie, dopływ świeżego powietrza oraz swobodę ruchów. 

Równie istotna jest możliwość zorganizowania przestrzeni na ekwipunek sportowy, który w przypadku niektórych aktywności może mieć całkiem spore gabaryty. Nowe osiedla deweloperskie bardzo często zapewniają osobne pomieszczenia na sprzęt sportowy, na przykład rowerownie, w których wszyscy lokatorzy mogą bezpiecznie przechowywać swoje rowery. Zazwyczaj oferują również możliwość zakupu komórki lokatorskiej, w której pomieszczą się innego rodzaju sprzęty. Osoby uprawiające sporty takie jak wspinaczka, kajaki czy loty na paralotni z pewnością posiadają również własny środek transportu. Nieodzownym elementem wyposażenia osiedla będzie więc dla nich garaż podziemny lub parking.

Idealne mieszkanie powinno być dopasowane do potrzeb. Jeśli jesteś osobą aktywną, zwróć uwagę przede wszystkim na lokalizację. Rozważ zakup nieruchomości oferującej bliskość terenów rekreacyjnych i obiektów sportowych. Nie zapomnij również o tym, by mieszkanie oferowało odpowiednią, wygodną przestrzeń do ćwiczeń i przechowywania ekwipunku sportowego.   

Strona używa cookies Dowiedź się więcej