Trendy w aranżacji wnętrz w 2022 roku

19 / 04 / 2022
Trendy w aranżacji wnętrz w 2022 roku

Chcąc modnie urządzić mieszkanie, musimy zapoznać się z obowiązującymi trendami w aranżacji wnętrz. Oczywiście, stanowią one jedynie inspirację, bo nasza prywatna przestrzeń powinna zostać urządzona zgodnie z indywidualnymi potrzebami i gustem. W mieszkaniu musimy się dobrze czuć, jednak warto poszukać inspiracji, które mogą stać się bazą lub uzupełnieniem naszych autorskich rozwiązań.

Modne wnętrza 2022, czyli jakie?

Trendy w aranżacji wnętrz dość szybko się zmieniają. Czasami ciężko jest nadążyć za modą, co sprawia, że coraz częściej decydujemy się na uniwersalną bazę aranżacji, którą możemy dopełnić modnymi meblami i dodatkami, zyskując pewność, że szybko i bez zbędnych wydatków dokonamy metamorfozy naszego mieszkania. W 2022 roku na pierwszy plan w aranżacji wnętrz wysuwają się komfort i wygoda oraz równowaga, którą możemy osiągnąć, dzięki filozofii slow life. Fundamentem modnych aranżacji są sprzyjające relaksowi kolory, naturalne materiały i funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym nawet niewielka przestrzeń przestaje przytłaczać i umożliwia wygodne życie. Szukając pomysłu na aranżację nowego mieszkania, warto postawić na uniwersalną i nieco bardziej wyrazistą kolorystykę, a także ciekawe dodatki.

Modna obecnie paleta kolorów nie ogranicza się jedynie do różnych odcieni bieli, szarości i beżu, ale uwzględnia także mocne barwy np. różne odcienie fioletu, intensywny granat, czerwień, czerń i energetyzujące odcienie barwy żółtej oraz pomarańczowej. Wybór kolorystyki powinien uwzględniać specyfikę dostępnej przestrzeni, czyli jej metraż, doświetlenie naturalnym światłem, a także ewentualne mankamenty przestrzeni, które właściwie dobranymi kolorami możemy skutecznie zatuszować. Dzięki temu optycznie poprawimy proporcje pomieszczeń, a także sprawimy, że staną się bardziej przytulne.

Naturalne materiały i drugie życie starych mebli…

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się naturalne materiały, z których powstają elementy wykończenia wnętrz, meble i dodatki. Drewno, kamień i beton dekoracyjny to doskonały pomysł na poprawę estetyki mieszkania oraz wprowadzenie do niego ciekawego klimatu. Materiały te możemy wykorzystać, aranżując np. ściankę telewizyjną. Jeżeli chodzi o meble, to niezmiennie na topie są zarówno nowoczesne, jak i cechujące się tradycyjnym designem elementy wyposażenia oraz meble w stylu vintage i meble z drugiej ręki. Jeżeli samodzielnie tchniemy w nie drugie życie, to zyskamy nie tylko mebel z duszą, ale także wyjątkową dekorację wnętrza. Naturalne klimaty królują także w przypadku tkanin dekoracyjnych, bez których żadne wnętrze nie jest przytulne.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej