Szukasz mieszkania pod Szczecinem? Sprawdź te lokalizacje!

13 / 10 / 2021
Szukasz mieszkania pod Szczecinem? Sprawdź te lokalizacje!

Mieszkanie pod miastem zapewnia swobodny dostęp do terenów zielonych i możliwość wypoczywania w cichej, spokojnej okolicy. Kluczowym elementem podczas wyboru lokalizacji mieszkania jest jednak dojazd do miasta. Jeśli szukasz mieszkania pod Szczecinem, które łączy zalety życia poza miastem z dogodnym dojazdem do centrum, powinieneś sprawdzić kilka opisanych przez nas lokalizacji. 

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod miastem?

Jeśli marzysz o zamieszkaniu bliżej natury, nie musisz koniecznie decydować się na budowę domu na wsi. Bliskość terenów zielonych zapewniają również nowe osiedla, powstające wokół miast. Mieszkania pod Szczecinem oferują mniejszy ruch uliczny, a co za tym idzie – ciszę, spokój i bezpieczeństwo. Wraz z rozwojem nowoczesnych osiedli rozwija się również infrastruktura w okolicy. Powstają liczne sklepy, punkty usługowe, a także placówki edukacyjne i medyczne. Zakup nieruchomości pod miastem nie musi zatem wiązać się z żadnymi wyrzeczeniami. Co więcej, wiele lokalizacji pod Szczecinem oferuje dogodny dojazd do centralnych części miasta. Przyjrzyjmy się, gdzie warto zamieszkać!

Najatrakcyjniejsze lokalizacje pod Szczecinem

Ze względu na dogodny dojazd do miasta oraz atrakcyjność okolicy, do najlepszych lokalizacji pod Szczecinem należą Warzymice oraz Karwowo

Warzymice położone są w bezpośrednim sąsiedztwie Szczecina. Szybki dojazd do miejscowości zapewnia droga krajowa nr 13. Planowana jest także rozbudowa obwodnicy Przecławia i Warzymic, która jeszcze bardziej usprawni przemieszczanie się w tej okolicy. Mieszkańcy osiedli zlokalizowanych w Warzymicach mogą w nieograniczony sposób korzystać z uroków życia blisko natury, ponieważ w okolicy znajdują się tereny Doliny Dolnej Odry, objęte ochroną w ramach programu Natura 2000. Nieopodal przebiega trasa „Orła Bielika”, będąca częścią międzynarodowego szlaku rowerowego R-66.

Równie atrakcyjną lokalizacją jest Karwowo. Miejscowość ta również leży nieopodal Szczecina, a dojechać do niej można drogą krajową nr 13. W Karwowie znajduje się malownicze jezioro i przebiegają tędy liczne szlaki rowerowe. Dzięki temu miejscowość ta stanowi doskonałe miejsce dla życia dla osób aktywnych oraz tych, które cenią sobie wypoczynek na łonie natury. 

Jeśli szukasz spokojnego miejsca do życia, zapewniającego jednocześnie bliskość terenów rekreacyjnych i dobry dojazd do miasta, sprawdź nowe inwestycje w Warzymicach i Karwowie!

Strona używa cookies Dowiedź się więcej