Nowe mieszkanie - poznaj zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego

18 / 05 / 2022
Nowe mieszkanie - poznaj zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego

Na rynku pierwotnym i wtórnym dostępne są zarówno mieszkania, jak i domy, dzięki czemu możemy znaleźć nieruchomość idealnie dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Duży wybór nieruchomości nie zawsze ułatwia nam podjęcie decyzji, dlatego warto poznać zalety i wady każdego z dostępnych rozwiązań. Dlaczego warto zdecydować się na nowe mieszkanie z rynku pierwotnego? Wyjaśniamy.

Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego - inwestycja bez ryzyka!

Na rynku pierwotnym znajdziemy nowe, niedawno wybudowane mieszkania, których zakup nie wiąże się z koniecznością wykonania generalnego remontu i ryzykiem ujawnienia się wad, które odbiją się na komforcie naszego życia. Co więcej, są one zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi trendami i wykończone w odpowiednim standardzie, dzięki czemu możemy od razu się do nich wprowadzić i rozpocząć życie w nowej przestrzeni mieszkalnej. Warto podczas dokonywania wyboru pomiędzy mieszkaniem z rynku pierwotnego i rynku wtórnego, wziąć pod uwagę ewentualne ryzyko.

Kupując mieszkanie od dewelopera, można skorzystać z ochrony gwarancyjnej i rękojmi, czego nie zapewnia nabycie używanego wcześniej mieszkania od prywatnego sprzedawcy lub pośrednika. To najważniejsza z zalet mieszkań z rynku pierwotnego, która sprawia, że naprawdę warto zapłacić nieco więcej, bo gwarancja jakości i bezpieczeństwa pozwala nam spać spokojnie.

Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego to dobry wybór?

Dostępne na rynku pierwotnym mieszkania nie miały nigdy właściciela, więc wprowadzamy się do miejsca, w którym nie musimy dokonywać remontów, napraw i mierzyć się z różnymi usterkami, których nie sposób uniknąć w przypadku kilkunastoletnich nieruchomości. Obecnie rynek pierwotny oferuje funkcjonalne, ciekawie zaprojektowane i różnorodne mieszkania, co sprawia, że mamy pełną swobodę wyboru i możemy dopasować nieruchomość do swoich indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia są także nowoczesne technologie i materiały budowlane oraz wykończeniowe, dzięki którym życie w nowym mieszkaniu nie jest związane z ogromnymi wydatkami i koniecznością np. wymiany nieszczelnych okien.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej