Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

08 / 07 / 2021
Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania to dla większości z nas poważna inwestycja, często powiązana z koniecznością zaciągnięcia kredytu w banku. Decydując się na taki krok, należy dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego lokum. Jest to bowiem z reguły decyzja na wiele lat. Kupując mieszkanie od dewelopera, zyskuje się większy wpływ na rozplanowanie i wykończenie mieszkania, a także dłuższą gwarancję na różnego rodzaju usterki. Zobacz, czym kierować się wybierając idealne mieszkanie na rynku pierwotnym.


Jak sprawdzić nieruchomość przed zakupem? 


Planując zakup mieszkania od dewelopera, należy sprawdzić zarówno samą firmę, jak i dokumentację powstającego budynku. Dobry deweloper to podstawa. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się ukończonymi już inwestycjami i dużą liczbą zadowolonych klientów. Podczas spotkania można poprosić przedstawiciela firmy o pokazanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji, dotyczącej realizowanej właśnie inwestycji. Klient ma prawo do wglądu w takie dokumenty jak pozwolenie na budowę czy prawo do zarządzania gruntem. Może także otrzymać numer księgi wieczystej.  


Czym kierować się wybierając lokalizację mieszkania?


Bardzo istotną kwestią, którą należy uwzględnić wybierając mieszkanie, jest jego lokalizacja. Nieruchomość – niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy własny dom – powinna stanowić dogodne miejsce do życia, umożliwiające spędzanie wolnego czasu w taki sposób, jaki najbardziej cenisz. Nowe mieszkania na sprzedaż bardzo często zlokalizowane są na obrzeżach miast lub też w mniejszych miejscowościach, otaczających miasta. Takie położenie ma liczne zalety. Są wśród nich między innymi dostęp do zieleni, cisza oraz mniejszy ruch samochodowy. Nie należy jednak zapominać o kwestii dojazdu do pracy czy szkoły. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić, ile zajmuje dojazd do miejsca pracy czy też do wybranych przez dzieci placówek edukacyjnych.    


Układ pomieszczeń


Zakup mieszkania od dewelopera ma ogromną zaletę: na wczesnym etapie inwestycji zyskuje się możliwość modyfikowania układu pomieszczeń. Drobne zmiany w rozkładzie ścian działowych pozwalają dopasować mieszkanie do indywidualnych potrzeb. Takich możliwości nie daje zakup lokalu na rynku wtórnym. Dodatkowo nabywca ma wpływ na to, w jaki sposób wykończone zostanie mieszkanie. 

Kupując mieszkanie od dewelopera, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację inwestycji oraz zgodność wszelkiej dokumentacji, dotyczącej budowy obiektu. Warto przyjrzeć się także układowi pomieszczeń oraz materiałom, które według projektu mają zostać zastosowane do wykończenia. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek podczas odbioru lokalu, a wymarzone mieszkanie będzie spełniało wszystkie twoje wymagania.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej