Mieszkanie z ogródkiem czy balkonem – które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

08 / 12 / 2021
Mieszkanie z ogródkiem czy balkonem – które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Jeżeli szukasz dla siebie i swoich najbliższych nowego mieszkania, na pewno przeglądasz setki ofert i ogłoszeń. Deweloperzy proponują swoim klientom komfortowe i estetyczne mieszkania. Większość z nich posiada własny balkon albo ogródek. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami mieszkań dla wielu osób nie jest oczywisty, dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy wady i zalety obu tych rozwiązań, co powinno zdecydowanie ułatwić podjęcie trafnej i satysfakcjonującej decyzji.


Jakie są wady i zalety mieszkania z ogródkiem?


Do niewątpliwych zalet mieszkania z ogródkiem można zaliczyć:


• posiadanie własnego terenu zielonego, który można samodzielnie zaaranżować,
• możliwość rozwijania ogrodniczych pasji,
• możliwość hodowania własnych warzyw, owoców czy ziół,
• wpływ na to, co widać przez okna,
• możliwość spożywania posiłków na świeżym powietrzu,
• możliwość zorganizowania prywatnej strefy relaksu pod gołym niebem (np. hamaki, leżaki czy altana),
• dodatkowe miejsce do dziecięcych zabaw,
• dodatkowa przestrzeń dla zwierząt domowych, które mogą w ogródku załatwiać swoje potrzeby albo wybiegać się podczas zabawy.


Własny ogródek to w sezonie wiosenno-letnim dodatkowa przestrzeń, która staje się naturalnym przedłużeniem mieszkania. Podczas ciepłych letnich miesięcy domownicy korzystają z niego równie chętnie, co z wnętrz mieszkania, a wieczory spędzone na zielonej trawie są prawdziwym ukojeniem po męczących upalnych dniach.


Do wad tego rozwiązania można zaliczyć fakt, iż każde mieszkanie z ogródkiem zlokalizowane jest na parterze. Takie położenie zwiększa ryzyko ewentualnego włamania i sprawia, iż wnętrza mieszkania są bardziej wyeksponowane, a więc i narażone na spojrzenia ciekawskich sąsiadów czy przechodniów. Można temu zaradzić, montując rolety albo żaluzje, ale mimo to nie wszystkim odpowiada ograniczona prywatność, z jaką trzeba się pogodzić, kupując mieszkanie na parterze.


Jakie są wady i zalety mieszkań z balkonem?


Jeżeli chcesz mieć do dyspozycji dodatkową przestrzeń na świeżym powietrzu, ale nie masz ochoty mieszkać na parterze, bo cenisz sobie swoją prywatność, doskonałą propozycją będzie dla Ciebie mieszkanie z balkonem. Dzięki niemu będziesz mógł zjeść posiłek na zewnątrz, napić się kawy, słuchając szumu wiatru i śpiewu ptaków, a nawet poopalać się w wygodnym leżaku lub poczytać książkę w hamaku. Możliwości zaaranżowania balkonu jest bardzo wiele, a to jak wykorzystasz tę dodatkową przestrzeń, zależy tylko od Twojej wyobraźni i inwencji twórczej.


Do największych zalet mieszkań z balkonem można zaliczyć:


• jest to miejsce, w którym możesz hodować rośliny ozdobne, zioła i warzywa,
• daje możliwość zaaranżowania prywatnej strefy relaksu na świeżym powietrzu,
• jest to dodatkowa przestrzeń do zabawy dla dzieci,
• to dodatkowe miejsce, w którym możesz przechowywać rower, narzędzia czy opony samochodowe.

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej