Mieszkanie dla singla – jakie będzie najlepsze?

08 / 06 / 2021
Mieszkanie dla singla – jakie będzie najlepsze?

Może się wydawać, że zakup mieszkania dla singla jest zadaniem o wiele łatwiejszym, niż wybór lokalu dla rodziny. Tymczasem jest to decyzja wymagająca równie wiele uwagi. Planując taką inwestycję, trzeba przemyśleć wiele kwestii, uwzględniając zarówno obecne, jak i przyszłe potrzeby. Dobrze dobrane mieszkanie dla jednej osoby powinno zapewniać wystarczającą przestrzeń do wygodnego życia. Musi cechować się funkcjonalnym rozplanowaniem pomieszczeń, pozwalającym na przechowywanie całego dobytku. Powinno także znajdować się w okolicy, która spełni wszystkie oczekiwania przyszłego lokatora. Zobacz, jakie mieszkanie najlepiej sprawdzi się dla singla! 

Jakiej wielkości mieszkanie będzie odpowiednie dla singla? 

Wygodne mieszkanie to takie, które zapewnia wystarczającą przestrzeń życiową wszystkim domownikom. W przypadku jednej osoby powierzchnia lokalu może być zatem znacznie mniejsza niż w przypadku rodziny z dziećmi. Warto jednak zaznaczyć, że każdy człowiek może mieć inne potrzeby. Niektórzy będą woleli małą, przytulną przestrzeń, inni natomiast będą czuć się lepiej w rozległych wnętrzach. Przyjmuje się, że wystarczającą powierzchnią mieszkania dla singla jest około 30 m2. Takiej wielkości lokal stanowi zazwyczaj wygodne miejsce do życia dla jednej osoby, umożliwiając jednocześnie przechowywanie całego dobytku, bez konieczności ograniczania się co do ilości posiadanych rzeczy. 

Kawalerka czy dwa pokoje?

Bardzo często wybieranym rozwiązaniem w przypadku singli jest kawalerka. Mieszkanie składające się z jednego pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki stanowi wygodne, funkcjonalne miejsce do życia dla jednej osoby. Jeśli jednak w przyszłości do mieszkania ma wprowadzić się druga osoba, warto rozważyć zakup lokalu dwupokojowego. Tego typu tanie nowe mieszkania w Szczecinie stanowią również dobrą inwestycję finansową. Bez trudu można znaleźć najemców zainteresowanych niewielkimi mieszkaniami w dobrej lokalizacji. 

Najlepsza lokalizacja mieszkania dla singla

Skoro już mowa o lokalizacji, warto przyjrzeć się również tej kwestii. A jest to zagadnienie złożone! Wiele młodych osób jest zainteresowanych mieszkaniem w centralnych częściach miasta. Od kilku lat daje się jednak zauważyć wyraźny trend przenoszenia się w bardziej peryferyjne rejony, zapewniające łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych. Cisza i zielone otoczenie kuszą nie tylko rodziny z dziećmi. Wiele osób mieszkających samotnie również wybiera podmiejskie lokalizacje, takie jak na przykład Warzymice pod Szczecinem. Dzięki temu można pozwolić sobie na spędzanie wolnego czasu w naturze nie tylko w weekendy, ale także w ciągu tygodnia. 

Planując zakup mieszkania pod miastem lub na jego obrzeżach, warto przyjrzeć się lokalnej infrastrukturze. Zazwyczaj, wraz z rozwojem nowych osiedli, w okolicy powstają liczne punkty usługowe, sklepy, a nawet centra medyczne czy placówki edukacyjne. Równie istotna jest kwestia dojazdu, zwłaszcza jeśli praca zawodowa wymaga codziennych wizyt w centrum miasta. 

Wybór mieszkania dla singla powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb. Część osób bowiem preferuje aktywne życie w centrach miast, inni wolą ciszę i otoczenie zieleni. Niektóre osoby potrzebują dużej powierzchni, inne natomiast lepiej czują się we wnętrzach przytulnych. Warto o tym pamiętać i podczas zakupu mieszkania kierować się przede wszystkim własnym gustem oraz własnymi potrzebami!

Strona używa cookies Dowiedź się więcej