Miejsce parkingowe na osiedlu – pod chmurką czy w garażu podziemnym?

14 / 07 / 2022
Miejsce parkingowe na osiedlu – pod chmurką czy w garażu podziemnym?

Chcąc w pełni cieszyć się komfortem zamieszkania, warto zdecydować się na wykupienie własnego miejsca parkingowego. Większość z nas na co dzień korzysta z samochodu, o który powinniśmy odpowiednio dbać. Decydując się na zakup mieszkania na nowoczesnym osiedlu, możemy skorzystać np. z opcji zakupu miejsca parkingowego w garażu podziemnym. Jakie korzyści gwarantuje to rozwiązanie? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wykupić miejsce parkingowe na osiedlu mieszkaniowym?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe powstają na terenach podmiejskich, gdzie brak jest typowych parkingów, z których możemy korzystać w centrum miasta. To jeden z powodów skłaniających nas do zakupu mieszkania z miejscem parkingowym w garażu podziemnym lub na tradycyjnym parkingu, który znajduje się na terenie osiedla. Wybierając takie rozwiązanie, zyskujemy pewność, że zawsze będziemy mieli gdzie zaparkować, a nasz samochód będzie bezpieczny.

Jakie miejsce parkingowe wybrać?

Miejsce parkingowe w garażu podziemnym to niemały wydatek. Warto jednak wziąć pod uwagę korzyści, jakie zapewnia nam parkowanie w bezpiecznej przestrzeni garażu, który znajduje się na terenie osiedla mieszkaniowego. Nie musimy martwić się odśnieżaniem pojazdu, skrobaniem szyb, uszkodzeniami związanymi z gradem i wichurami, nagrzanym do wysokiej temperatury wnętrzem samochodu, ciągłym myciem samochodu z osiadających na nim pyłów i niszczących karoserię ptasich odchodów, a także chronimy pojazd przed kradzieżą i aktami wandalizmu. O zakupie miejsca parkingowego powinniśmy pomyśleć jeszcze na etapie podpisywania umowy z deweloperem, bo chętnych jest zwykle więcej niż miejsc parkingowych – przeciętna rodzina korzysta nie z jednego, ale dwóch samochodów.

Miejsce parkingowe pod chmurką ma więcej wad niż zalet. Jeżeli znajduje się na terenie ogrodzonego osiedla mieszkaniowego, to możemy częściowo zadbać o bezpieczeństwo pojazdu, jednak jest on nadal narażony na uszkodzenia związane np. z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Co więcej, auto, które parkujemy na zewnątrz, szybko ulega zabrudzeniom, nadmiernie nagrzewa się latem oraz wymaga odśnieżania i skrobania szyb zimą, co jest stratą czasu. Z tego względu najlepszym wyborem jest miejsce na parkingu podziemnym, które gwarantuje bezpieczne, komfortowe i bezproblemowe parkowanie samochodu.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej